Вітрянка: хворіти чи ні

Багато людей не розуміють, чому перехворіти вітрянкою це не завжди легко і це не пройде безслідно. Дам сьогодні вам трішки інформації для роздуму.

Вітрянка вже давно не "легка дитяча хвороба" і теж має свої ускладнення.

Ускладнення від вітрянки

По даних США 1 з 4000 захворівших має таке серйозне ускладнення, як енцефаліт (запалення головного мозку). Також ускладненнями є флегмони, фурункули на місці висипу (особливо це актуально для хворих на атопічний дерматит), пневмонії, синдром Рея....

Якщо захворіє вагітна перед пологами - це може призвести до вродженої вітрянки, яка до 30% випадків закінчується смертю малюка.

Після перенесеної вітрянки вірус залишається в не активному стані в сенсорних нервових корінцях на все життя. Потім при сприятливих умовах він "прокидається" і мігрує по сенсорному нерву до шкіри і там проявляється оперізуючим герпесом.

Вітрянка: хворіти чи ні

Оперізуючий герпес часто не проходить безслідно ( про те,  що це дуууже боляче і не дає людині навіть спати я вже мовчу), а залишає після себе:

  • Постгерпетичну невралгію (біль може тривати не один місяць).
  • Викликати гострий переферичний параліч обличчя.
  • Офтальмо-герпес може призвести до сліпоти.

Як вберегтись від вітряної віспи

Моя ціль не залякати, а ознайомити! І щоб ви могли вберегти себе і своїх діток від цієї "легкої дитячої хвороби".

Можна зробити це вакцинацією від вітряної віспи, в Україні доступна вакцина Варілрікс (актуальна для дітей і дорослих  що не хворіли вітрянкою), 2 дози з інтервалом 6 тижнів і ви захищені.

А ви задумувались, що все таки варто її зробити?

Викликати лікаря