м. Київ, проспект Петра Григоренко, 3Б
Пн-Пт 8:00 – 20:00
Субота 9:00 – 18:00
Неділя - вихідний

Гіпотиреоз і гіпертиреоз: причини, симптоматика та способи лікування

Гіпотиреоз і гіпертиреоз визначені як захворювання щитовидної залози, що найбільш часто зустрічаються. Ці хвороби пов'язані з порушенням продукування гормонів даною залозою, і негативно відбиваються на роботі всього організму. Однак, причини і симптоми, як і, згодом, лікування, у них кардинально різняться.

Гіпотиреоз і гіпертиреоз

Гіпотиреоз: ознаки й діагностика

При гіпотиреозі спостерігається нестача гормонів, які в нормі виділяються щитовидною залозою в більшій кількості. З даною проблемою стикається близько 6% населення планети. Головні причини її виникнення - йододефіцит і аутоімунного тиреоїдиту.

Про це порушення свідчать такі ознаки:

Під час обстеження хворому призначаються аналізи:

Для уточнення діагнозу можуть бути призначені УЗД, біопсія пункції, рентген грудної клітки і електрокардіограма.

Профілактичні заходи й лікування гіпотиреозу

Щоб запобігти дане захворювання, необхідно регулярно вживати продукти з вмістом йоду (морепродукти, волоські горіхи, йодовану сіль та ін.), Уникати стресових ситуацій, регулювати емоційний стан. Лікування ж здійснюється шляхом заміщення відсутніх гормонів щитовидної залози їх штучними аналогами. Дозування препаратів підбирається ендокринологом індивідуально, виходячи з кількості дефіцитних гормонів.

Гіпертиреоз: етіологія, ознаки та діагностика

Гіпертиреоз характеризується підвищеним синтезом гормонів. Причини - фонові хвороби: дифузний токсичний або вузловий зоб, вірусне інфікування щитовидки. До ключових ознак належать:

Діагностується гіпертиреоз шляхом візуального огляду, також пацієнта направляють на аналізи крові, УЗД, КТ.

Попередження і лікування гіпертиреозу

Профілактичними заходами є різноманітне правильне харчування, регулярні огляди зі здачею аналізів на гормони, а також своєчасна боротьба з хворобами щитовидки. Лікування полягає в отриманні препаратів, які сповільнюють надлишкове генерування гормонів щитовидної залози, прийоми радіоактивного йоду. Також складається спеціальний раціон, зі збалансованим вмістом поживних речовин. В особливо серйозних випадках, щитовидну залозу повністю або частково видаляють хірургічно.

Якщо вас непокоїть стан щитовидної залози, і з'явилися підозри про наявність гіпотиреозу або гіпертиреозу, або ж інших проблем з даним органом, в Києві ви можете звернутися до ендокринолога в центрі сімейної медицини «Ольвиця». Кваліфікований фахівець проведе діагностику, призначить необхідні заходи для цього, і на їх підставі складе дієвий план лікування хвороби. У клініці є сучасне лабораторне обладнання, прилади для УЗД - наш центр реалізує комплексний підхід, щоб якомога швидше і більш плідно діагностувати і вилікувати захворювання.

Ендокринолог - Бойко Володимир Вікторович